NATURALNE DEKORACJE ŚWIĄTECZNEGO STOŁU

Ostatnio przygotowałam post, w którym podałam „przepis” na wianek adwentowy. W dzisiejszym wpisie zajął on centralne miejsce na świątecznym stole.

Ta duża, bogato zdobiona dekoracja jest elementem, który tworzy klimat całego nakrycia. Wianek przygotowany jest z naturalnych elementów i takich też postanowiła użyć do udekorowania całego stołu.

Serwetki przewiązałam sznurkiem jutowym i wsunęłam malutkie gałązki iglaków. Warto zwrócić uwagę, że pojawiają się różne gatunki drzewek – dzięki temu uniknęłam przewidywalnego efektu a nakrycie zyskało lekkość. Przedłużeniem dekoracji są te same elementu ułożone na stole pomiędzy naczyniami.

Ponieważ zależało mi na podkreśleniu natualnej stylistyki wybrałam proste, białe talerze. Taka zastawa to bezpieczna baza, na której budować można dowolne dekoracje. Jej użycie skupia wzrok gości na elementach zdobiących stół.

W zeszłym roku przygotowałam dwie stylizacje, w których pojawił się także czerwony kolor. Polecam je szczegółnie, jeśli wolicie bardziej „bogate” dekoracje. I tak – nowoczesne klimaty  to „Świąteczna kokarda na talerzu” a wersja bardziej klasyczna to „Święta w złocie i czerwieni„.

1-1

2-2

r0016588-2

r0016599-2

r0016600-2

r0016604-2

r0016613-2

r0016625-2

r0016629-2

r0016639-2

Talerze – Home & You

Kieliszki – Rosenthal

Szklanki – Warszawskie targi antyków / Bronisze

Serwetki – Tk Maxx

Sztućce – Zara Home

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s